Ryby prosto z morza

Aktualności

22 11.2019

Ryba dobra na krew. 23 listopada – Dzień Honorowego Krwiodawstwa.

W dniach 22-26 listopada obchodzimy Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Dlaczego jest to tak ważny temat i w jaki sposób ryba może być dobra na krew?

więcej >
19 11.2019

Andrzejki ─ ryba, wino i zabawa. 5 sposobów na zdrowe finger foods

Andrzejkowy wieczór to przede wszystkim dobra zabawa i pyszne jedzenie. Czy imprezowe przekąski mogą być zdrowe? Oto 5 dowodów na to, że tak!

więcej >
14 11.2019

Graal – ryba dobra dla Cukrzyka

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Chorych na Cukrzycę. Dlaczego jest to na tyle ważny temat, że diabetycy mają swoje święto? Otóż cukrzyca to obok otyłości i nadciśnienia tętniczego jedna z najbardziej powszechnych chorób cywilizacyjnych.

więcej >
04 11.2019

Smart fish dla millenialsa? Graal stawia na innowacje produktowe.

Graal, europejski lider przetwórstwa rybnego, wprowadził na rynek specjalne produkty dla millenialsów. Postawił na najpopularniejszą rybę w Polsce – śledzia i podaje ją w innowacyjny sposób. Puszka rybna staje się zabawą i sposobem na indywidualizm konsumencki.

więcej >
04 11.2019

Które ryby z puszki wybrać?

Jeśli zdarza Ci się sięgać po rybę z puszki, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: ryby z puszki też są zdrowe! Zażegnajmy raz na zawsze stereotyp, jakoby puszkowane ryby miały niższą jakość i wartości odżywcze, niż te świeże. A jeśli już wybierać ryby puszkowane, to które mają najwięcej dobroczynnych właściwości? Sprawdźmy.

więcej >
02 11.2019

Ryba w puszce – jeść czy nie jeść? Dietetyk rozprawia się z mitami.

Często słyszymy o tym, jak bardzo szkodliwe są ryby i dlatego niektórzy chcą z nich zupełnie zrezygnować. Wizyta u dietetyka nieraz wygląda jak prawdziwa batalia o zdrowie! Batalia o rybę – na fakty i mity.

więcej >